Arome kujtimesh View larger

Arome kujtimesh

Aida Shtino A-008864

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani të mban të mbërthyer nga fillimi në fund, për shkak të dinamikës së ngjarjeve, misterit dhe historisë së bukur të dashurisë së një epoke tjetër.

More details

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928375506

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një roman biografik kushtuar gjyshes dhe stërgjyshes sime, që nuk i njoha kurrë, por vetëm përmes atyre që më lanë në një ditar. Historia na kthen në shek. XVIII.

Botëkuptimi dhe jeta e grave të asaj kohe, përmes dashurisë, luftës, urrejtjes dhe aromave të parfumeve. Amanetet brez pas brezi, që përcjellin një pjesë të shpirtit dhe të traditave të dikurshme.

Rresht pas rreshti hapet para lexuesit një botë interesante misteri dhe bukurie femërore të atyre viteve. Si dashuronin dhe si e konceptonin ato botën.

Është një roman, i cili do t’i tregojë më shumë lexuesit për jetën, veshjet, zakonet e grave të asaj periudhe, të cilat jetonin mes dy qyteteve: Gjirokastrës dhe Janinës. Ato flisnin e mendonin në një mënyrë mjaft të veçantë...

Data sheet

pages194
ISBN9789928375506
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik
I ri1