Te jetosh kohen View larger

Te jetosh kohen

Rexhina Nano BD0393

New product

Përshkrim i shkurtër

"Të jetosh kohën", libri autobiografik i Rexhina Nanos, është rrëfim për jetën e saj me kujtime dhe vrojtime të hollësishme të një gruaje që jetoi për 30 vjet në krah të Fatos Nanos.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Të jetosh kohën", libri autobiografik i Rexhina Nanos, është rrëfim për jetën e saj përthyer në historinë e çdonjërit prej nesh. Ky libër është mbështetur në shënime të mbajtura ndër vite, letra origjinale, kujtime dhe vrojtime të hollësishme të një gruaje që jetoi për 30 vjet në krah të Fatos Nanos, jo vetëm si një bashkëshorte dinjitoze, po edhe një shtyllë mbështetjeje për njeriun që qeverisi Shqipërinë për shumë vite pas ndryshimeve të mëdha të viteve 90. "Të jetosh kohën" shquhet për vlera të larta narrative, njohëse dhe artistike. Çdokush mund të gjejë dhe të prekë vetveten nëpër faqet e tij, të ndihet i përfshirë brenda një copëze historie edhe për shkak se libri është shkruar ngrohtë, thjesht dhe pa stërhollime të kota.

Data sheet

pages230
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë