Danielle Steel

Lista e librave të autorit

per page
Showing 33 - 64 of 91 items
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Autorja na çon kësaj here nga salla e gjyqit në Gjykatën e Manhatanit, në Jugun tradicional amerikan, duke ndërlidhur ngjarjet personale të tashme e të shkuara të një familjeje me një histori krimi e ndëshkimi.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  765 Lekë 850 Lekë -10% Out of stock

  Kur një vajzë e bukur franceze dhe një aktor brilant amerikan takohen gjatë kohës së luftës në Paris, dashuria e tyre nis si një përrallë por përfundon në tragjedi. Papritur jetime, tre fëmijët e tyre ndahen mizorisht. Konsideruar si një nga romanet më të bukur të Danielle Steel.

  765 Lekë
  850 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Çvlerë kishte titulli i një aristokrateje të re në një tokë të shkrumbuar nga lufta? Asgjë. Çmund ti sillte asaj bukuria e rrallë? Po mrekullia e një dashurie të madhe, të fshehtë, të shenjtë, të zjarrtë e ... pa të ardhme?...

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Në këtë libër, Steel tregon historinë e një gruaje e cila duhet të përpiqet të kapërcejë dhimbjen e madhe të shkaktuar nga tradhtia dhe ligësia.

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% Out of stock

  Në romanin e saj të 57-të bestseller, Danielle Steel tregon një histori magjepsëse të të pariturave që një grua has kur futet në botën e tmerrshme dhe joshëse të lojës së dashurisë.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Princesha Kristiana, më e lumtur e veshur thjesht me xhinse dhe t-shirt sesa me veshjet formale të familjes mbretërore.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Dy çifte, katër dekada në mes. Njëri beson se nëse i dashuri vdes, ata do ta gjejnë njëri-tjetrin në jetën tjetër. Ose mbase do të kthehen në yje e do të jenë krah për krah në qiell..

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Ky roman është sa kompleks aq edhe bindës për jetën moderne në vetvete: Karriera, familjet, historitë, humbjet, detyra, detyrimet ndaj të tjerëve, frika e humbjes së kontrollit dhe lëndimi... Ai është një “përrallë” e giximit për të rriskuar dhe duke humbur kontrollin pikërisht në momentin kur ke një jetë, kur mundësitë të shfaqen si fitore. Çdo gjë...

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Çdo grua bën zgjedhje. Dhe askush nuk ka bërë zgjedhje më të vështira se Olivia Grejsoni.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë Out of stock

  Pesë fëmijë takohen një ditë në një kopësht. Në vitet që vijnë pas, ata bëhen miq dhe më tepër se aq. Bashkë ata do të gjejnë forcën, ndeshen me sfida dhe përballen me aventurat e jetës, humbasin, përballen me realitetet e egra dhe i hapin zemrat e tyre. Në këtë roman, Daniell Steel sjell udhëtimin e tyre të paharrueshëm, - plot me teste dhe procese, -...

  1 300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Dikur gazetare shumë e njohur, kurse tani nënë e katër femijëve. Indiana Tejlor ëndërron të kthehet te puna e saj më e dashur, por i shoqi është rreptësisht kundër planeve të saj.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Dikur gazetare shumë e njohur, kurse tani nënë e katër fëmijëve, Indiana Tejlor ëndërron të kthehet te puna e saj e dashur, por i shoqi është rreptësisht kundër planeve të saj. Indiana nuk di ç'të bëjë, - mos po shembet jeta e saj familjare?! Dhe pikërisht në këtë çast të dëshpëruar ajo njihet me milionerin Poll Uord, i cili e ndihmon të marrë një vendim...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Katër motra në një vit plot humbje janë në qendër të romanit të Danielle Steel, një roman i fuqishëm për familjen, për tragjeditë dhe për atë se çfarë ndodh kur katër gra të ndryshme jetojnë nën të njëjtën çati.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Danielle Steel përshkruan disa familje në romanin e saj «Mrekullia e fajit» - historia e tre çifteve mjaft të ndryshëm, që përpiqen të mbijetojnë, të dashurojnë, të qeshin dhe të marrin jetën ditë pas dite, duke krijuar këtë roman interesant. Mrekullia e fajit gati të çon në titujt e veprave mesjetare, kur duhej ti besonin fatthënës, jetës së dyzuar,...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Duke kapërcyer në mes të së kaluarës dhe të së tashmes, romani “Muzikë shpirti” është një histori lëvizëse e një gruaje në kërkim të forcës për të kapur kohën dhe për të gjetur vetveten përgjatë jetës. Carpe diem

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë Out of stock

  Në këtë roman, Danielle Steel bën një përshkrim të fuqishëm të familjeve të ndara, jetëve të shkatërruara dhe një kombi të mbërthyer nga paragjykimet gjatë një episodi të turpshëm në historinë amerikane.

  1 300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Qëndruan të trishtuar pa ia ndarë sytë njeri-tjetrit për një kohë të gjatë. Pastaj, pa thënë as edhe një fjalë, ai u përkul tek ajo dhe pasi e mori fytyrën e saj me ëmbëlsi në pëllëmbët e veta, e puthi.

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 600 Lekë Out of stock

  Një roman i fuqishëm nga autorja bestselling e New York Times, Danielle Steel. Libri për vajzën e ambasadorit të SHBS-së, e cila është rrëmbyer. Një ish-agjent i fshehtë i vjen, duke shpëtuar jetën e saj në më shumë sesa një mënyrë.

  1 600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% Out of stock

  Biografia jetës së një balerine ruse si mësuese e mjekut të Carit. Një periudhë gripi i sjell ata së bashku, bëhen qendra e pallatit mbretëror, një abortim, pastaj revolucioni i ndan ata dhe ajo ikën në Amerikë.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Në një ditë të ngrohtë qershori, një grua nga Çikago zbret nga autobusi në një qytet të vogël. Nuk ka ndërmend të qëndrojë, është thjesht kalimthi. Gjithsesi, ndalesa e saj në këtë qytet e ka një arsye dhe është pjesë e një historie që nuk do ta harroni kurrë.

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Dashuria vihet gjithmonë në sprovë; sidomos në çiftet ku ka në mes bukur dhe para. E tillë është historia e Rafaelës, vajza e një bankieri europian, e cila jepet marrëzisht pas financierit amerikan John Henry Phillips. Por, çfarë ndodh me Rafaelën dhe pasionet e saj kur bashkëshorti paralizohet përjetësisht?!

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% Out of stock

  Kjo është historia e një djali të jashtëzakonshëm me një mendje brilante, me një zemër flori dhe një shpirt të toruruar. Është historia e një sëmundjeje, e një lufte për të mbijetuar, dhe një gare kundër vdekjes. Kjo është historia e fushqishme personale e Danielle Steel për të birin e humbur dhe leksionet që ajo mësoi gjatë betejës së gjatë kundër...

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Pas një tragjedie, jeta vazhdon dhe shpirti shërohet, por gjithsesi nuk mund të jetë kurrë njëlloj.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Në romanet e saj best-seller në SHBA dhe në Britaninë e madhe, Danielle Steel tregon me narracion habitës, duke vënë në qendër gruan, pasionet e saj, jetën, bukurinë shpirtërore, vërtetësinë lakuriqe dhe realizmin e gjallë. 

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Bukuroshja Samanta Tejlor, në pamje të parë një femër e lumtur dhe e suksesshme, në të vërtetë është e brengosur, duke përjetuar thellë dhimbjen e ndarjes me burrin, që e çon në një shembje të papritur të gjithçkaje që dukej e patundur.

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Historia e këtij romani rrok mjeshtrisht temën e guximit, miqësisë dhe të fatit, teksa dy familje përballen me sfidat e luftës ... Një roman i shpresës dhe sakrificës, i tragjedisë, sfidës dhe rilindjes. Është një kronikë e shkëlqyer familjare që shpaloset përgjatë gjysmë shekulli - një vepër mjeshtrore nga një prej shkrimtareve tona më të dashura që...

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Në romanin e saj të 55-të bestseller, Danielle Steel eksploron kohët e një miqësie të jashtëzakonshme, gërshetimin e historisë së tre çifte, miqtë e jetës, për të cilët pushime mujore në Sant Tropez bëhet një verë e ndryshimit, zbulesës, sekreteve, surprizave, dhe fillimeve të reja ...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% Out of stock

  Në romanin e saj të 38-të best seller, Danielle Steel krijon një portret jetësor dhe të fuqishëm të familjeve të ndara, jetëve të shkatërruara dhe të një kombi të ndarë nga paragjykimet gjatë një ngjarje të turpshme në Amerikën e ditëve të sotme.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Nga dhoma e Kezias nuk vinte as zhurma më e vogël. S'kishte as dhjetë minuta që ishte shtrirë në divan, por ndihej tepër i tensionuar dhe nervoz për të marrë një sy gjumë. Ishte sikur të kishte folur, biseduar, diskutuar ditë të tëra.

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
Showing 33 - 64 of 91 items