Danielle Steel

Lista e librave të autorit

per page
Showing 65 - 92 of 92 items
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Nuk ka një roman kaq të ndjeshëm për trupin, zemrën dhe shpirtin. Njëherësh, është një puthje që të çon aty ku ti ëndërron të jesh, por sipas Danielle Steel kjo kërkon një kurajo të jashtëzakonshme për të vrarë frikërat e mëdha. Kështu iu ndodh edhe personazheve tona, Izabelës dhe Billit të cilët kalojnë aventura të mëdha për të prishur dy martesa dhe për...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky roman i Danielle Steel është në kurorën e veprave të saj më të mira. Le ta vëmë këtë brerore mbi zemrat tona.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Ky roman eksploron fuqinë brenda botës femërore për të realizuar vetveten. Ndonëse vjen në një kohë të vështirë, Tana Roberts arrin të mbyllë rrethin e plotë të jetës së saj. Por, si e bën të mundur?

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Fati nuk i do ata që i kanë të gjitha. Si partnere në një nga firmat më prestigjioze të avokatisë në Nju Jork, Aleksandra Parker ia del me shumë vështirësi të balancojë karrierën dhe jetën personale, me bashkëshortin dhe një djalë trevjeçar, të cilin e lindi në moshën 40-vjeçare.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Herën e dytë gjithçka u zhvillua ndryshe. Pasioni i tyre nuk u shua aspak dhe nuk e humbi forcën, por nëse herën e parë të kujtonte flakën e vrullshme e të ndritshme të një fishekzjarri, tashmë ajo ishte një flakë e shtruar dhe e fuqishme, në sprovën e së cilës kaliteshin e shkriheshin ngadalë trupat e tyre, kurse shpirtrat shndërroheshin në një të vetëm.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  "Manhatan" quhet filmi me seri që parashikohet të ketë seriali më i nxehtë televiziv ndër vite. 

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  Xheremia Thërston ka krijuar i vetëm një perandori financiare, duke u bërë një prej njerëzve më të pasur të Amerikës. Kur martohet me Kamilën, një vajzë shumë e re dhe tepër joshëse, ai nuk kërkon vetëm dashurinë, por edhe një grua, me të cilën të ngrejë një dinasti të madhe e të fuqishme.

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një transformim magjik zhvillohet në këtë roman të shkëlqyer të Danielle Steel: të huajt bëhen shokë dhome, shokët e dhomës bëhen familje në një shtëpi të fundshekullit të shkuar në Manhatan West Village.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Liz dhe Jack Sutherland kishin një jetë normale. Në  18 vjet martesë, ata kishin ndërtuar një familje, një punë të suksesshme dhe një shtëpi të ngrohtë në Rrugën e Shpresës, pranë San Franciskos. Pastaj, në një moment, gjithçka u shkatërrua.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Duke u dashuruar me shkrimtaren e bukur e të suksesshme Kejt Harter, regjisori televiziv Nik Uoterman mendonte sinqerisht se po përpiqej të nënshtronte zemrën e një gruaje të lirë.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Ky roman është një përpjekje e fortë për të shpëtuar dashurinë dhe martesën njëherësh. Por, sërish Danielle Steel gjen histori dhe sjell intriga që ta vërë në sprovë. Kësaj radhe është burri që, ndonëse është ndihmuar pa rezerva nga bashkëshortja për të ndërtuar një karrierë të re si shkrimtar, bën një gabim që do të kushtojë shumë për çiftin.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Isabella dhe Amadeo ishin pjesë e një shoqërie ndërkombëtare dhe udhëheqës të padiskutueshëm të një sipërmarrje mode në Romë, të lidhur së bashku me një dashuri të thellë. Pastaj papritmas ëndrra e tyre u shkërmoq teksa Amadeo u zhduk përgjithmonë. A mundet Isabella ti thotë lamtumirë të kaluarës dhe të guxojnë për të dashur përsëri?

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Daniell Steel, autorja më e lexuar sot në botë, na sjell me mjeshtrinë, ndjeshmërinë dhe thjeshtësinë e saj dy ndjenja të përkundërta, - dashurinë dhe tradhëtinë, - në mjediset e përditshme që jeton secili prej nesh. Mprehtësia në rrëfim i bën lexuesit e këtij romani më të zgjuar për të kuptuar ata që na duan apo ata që na bëhen pengesë në rrugën tonë. Në...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Dashuria për Danielle Steel është tipizim krejt i veçantë, sepse ajo mbetet gjithmonë sfidë për tu fituar. Njëherësh shkon drejt zemrës. Sa herë që shfaqet një shkëndijë pasioni nga fundi i shpirtit, ajo nis rrugëtimin për të fituar. Kështu ndodh edhe me Liane e cila vihet në dilemë mes burrit të saj ambasador dhe Nick, të cilin e takoi rastësisht në...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Të gjithë i njohin Madi dhe Xhek Hanter. Madi është një figurë e njohur televizive, një moderatore e vlerësuar me çmime. Xhek është drejtuesi i rrjetit mediatik. Për botën, martesa e tyre është si nëpër përralla. Por pas dyerve të shtëpisë së tyre, historia rrjedh ndryshe.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky libër është bestseller i The New York Times, ku edhe kësaj radhe, Danielle Steel sjell një histori – katastrofë, e cila të trondit me pasojat e saj, me personazhet që bashkohen rastësisht, pastaj ndajnë dobësitë, pendimet, humbjet dhe shpresat e tyre. Në këtë roman vjen një leksion i fortë se tërbimit të natyrës nuk mund ti bëjë ballë askush, por qenia...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Në këtë roman, Daniel Still sjell si personazhe një aktore me famë botërore, e cila bie viktimë e një shpërthimi tragjik në Paris dhe fillon një udhëtim të guximshëm për të mbijetuar.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Jeta është shumë e vështirë. Sidomos për Kasandra von Gotthard, dhe vajzën e saj të bukur Ariana. Ngjarjet zhvillohen në kohën e spastrimeve të hebrejve nga nazistët dhe personazhi ynë kalon një kalvar të vërtetë. Por dashuria është spirancë dhe shpresë për të mbijetuar dhe rigjetur vetveten.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Në këtë roman të ndjerë, Danielle Steel i thur lavde virtytit të bukurisë ndërsa shtjellon çështje të tilla si pesha, imazhi vetjak, marrëdhënia mes motrave dhe familja.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Ky libër mban rekord në shitjet në nivel botëror: Mbi 550 milionë kopje. Po ti, çfarë pret...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Janë shitur mbi 215 milionë kopje të romaneve të saj dhe ky është ndër më të shiturit e autores, jo vetëm në Amerikë por edhe në tregun e librit shqip. Dhe a e dini pse? Miliona njerez adhurojne Dafne Fields, personazhin kryesor te romanit. Pse jo edhe ti....

 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Çfarëdo që të ndodhë mes nesh, do të jetë e drejtë, Daff. Unë e ndiej këtë. Mund të martohesha me ty që tani dhe e di se do të jetë e drejtë për ne, për aq sa na ka mbetur nga jeta.

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  I zgjuar, tërheqës, Berni Faini ishte djali më i çuditshëm i Wolff's-it, dyqani më mahnitës i Nju-Jorkut. Si epror ai shkon me ngritje në detyrë në San Francisko për të hapur një degë në Bregun Perëndimor. Karriera e tij ka kapur majat, ndërsa jeta nuk ka gjetur akoma kuptim.

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Xhevahiret është një romancë historike e vitit 1992 e Danielle Steel. Në këtë roman, Sara 75-vjeçare, Dukeshë e Uitfild, rikujton jetë e saj të gjatë dhe plot ngjarje.

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Xhoni Peterson mund të ndricojë një vend me një fjalë apo thjeshtë me një buzëqeshje. Ai kishte një të ardhme premtuese- derisa një aksident në mbrëmjen e maturës, ia merr të gjitha.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  E re, e pafajshme dhe me bukuri të habitshme, Crystal Wyatt, ishte një e dëbuar, e cilia urrehej dhe zilepsej nga të gjithë, por jo nga i ati i saj i përkushtuar, me të cilin ndante një dashuri të thellë për fermën e tyre të largët në Kaliforni.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Bill Thigpen, autor dhe producent i një programi shumë të suksesshëm ditor, ishte kaq i zënë duke u marrë me shkëlqimin e karrierës sa nuk e kuptoi që martesa po i shkonte drejt shkatërrimit.

  1 400 Lekë
  In Stock
Showing 65 - 92 of 92 items