Categories

Specials

List of products by supplier: Botart

per page
Showing 33 - 64 of 320 items
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Unë jam Tom Gejts. Kur mësuesit e mi nuk i drejtojnë sytë e tyre të zgurdulluar nga unë, mua më pëlqen të vizatoj dhe të mendoj për mënyra të ndryshme se si të mërzis Delian. Mësuesit e mi mendojnë se jam i papërqendruar dhe më "mungon pikësynimi". Kjo është paksa e vrazhdë, sepse tani jam tejet i përqendruar për të zgjedhur se cilën biskotë duhet të ha...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Bota e Ramonës është libri i tetë në serinë shumë të njohur Ramona Kuimbi nga autorja Beverly Cleary. Botuar në vitin 1999, Bota e Ramonës u shkrua pesëmbëdhjetë vjet pas librit paraardhësit të saj, Përgjithmonë Ramona dhe është libri i fundit që Cleary publikoi.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  4 500 Lekë 5 000 Lekë -10% In Stock

  Nëse do të kuptosh në mënyrë të thelluar se çfarë po ndodh me qenien njerëzore sot dhe cilat janë sfidat e saj në të ardhmen, këto tre libra janë një udhëzues i shkëlqyer për këdo: Një vështrim i detajuar për të kaluarën, të sotmen dhe të ardhmen nga Yuval Noah Harari, një prej mendjeve më brilante të kohës tonë. Ky set propozohet për lexuesit me rastin e...

  4 500 Lekë
  5 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Duke shfletuar faqet e këtij libri, takojmë një murg të jashtëzakonshëm, i cili e kishte gjetur mënyrën si ta shfrytëzonte kapitalizmin grek, me qëllimin e vetëm që ta shpëtonte manastirin e tij nga falimentimi; një peshkatar që me tri ditë trajnim bëhet tregtar valutash në një bankë islandeze; dhe një ndërtues irlandez, aq i prekur nga falimentimi i...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një nga librat më të famshëm në botë vjen edhe në shqip. Miqtë tanë të vegjël do të buzëqeshin natyrshëm duke lexuar dhe shijuar botimin e shkrimtarjes së mirënjohur amerikane, Raina Telgemeier.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim gjithëpërfshirës për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve që të arrijnë të flenë në kohën e duhur dhe të qëndrojnë në gjumë... si me magji!

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Udhëzuesi Ç’të bësh kur nuk do të ndahesh nga prindërit i udhëheq fëmijët dhe prindërit e tyre përmes emocioneve që shoqërojnë ankthin e ndarjes, duke përdorur strategji dhe teknika të bazuara në parimet konjitive-sjellore. Ky libër vetëndihmës interaktiv është burim gjithëpërfshirës për edukimin, për motivimin dhe për fuqizimin e fëmijëve për të...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  E dije se shqetësimet janë si domatet? Jo, ato nuk mund të hahen, por ti mund t’i rrisësh vetëm duke u kushtuar vëmendje. Nëse shqetësimet e tua janë rritur aq shumë sa të bezdisin gati çdo ditë, atëherë ky libër është për ty.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Udhëzues për fëmijë: si të tejkalojnë kafshimin e thonjve dhe vese të tjera. Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim tërësor për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve për të çliruar veten prej veseve të këqija.  

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Nje nga historite me te bukura te spiunazhit me protagonist kryesor te famshmin Iljaz Bazna - Ciceroni

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Te “Çmenduria e turmave”, Douglas Murray investigon çrregullimin e kulturës “woke” dhe ngritjen e politikave të identitetit. Me një prozë të gjallë dhe brisk të mprehtë ai ekzaminon çështjet më kontroversiale të kohës: seksualizmin, gjininë, teknologjinë dhe racën, me interlude në bazat e “wokeness” marksiste, ndikimin e teknologjisë dhe si duhet të...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ky është një udhëzues i shkëlqyer sesi fëmijët të mposhtin negativitetin që kanë brenda tyre. I shkruar nga një psikologe e njohur dhe i certifikuar nga Shoqata e Psikologëve amerikan, ky botim vjen në shqip për lexuesit e vegjël sërish nga një psikologe shqiptare si Aulona Ormeni. Ky është botimi i parë i serisë me 10 libra që do të vijë për prindërit...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Udhëzuesi i udhëheq fëmijët dhe prindërit e tyre përmes emocioneve që fshehin frikën e të bërit gabime duke përdorur strategjitë dhe teknikat e bazuara në parimet konjitive-sjellore. Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim gjithëpërfshirës për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve për t’u përballur me gabimet... në mënyrë që të...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Udhëzues për fëmijë: si të mposhtin problemet me gjaknxehtësinë. A e dije se zemërimi është si zjarri? Ai fillon me një shkëndijë, na mbush me energji dhe na nxit. Por ama, mund të dalë nga kontrolli, duke bërë të përfundojmë në telashe. Nëse je fëmijë që merr flakë shpejt, që zemërimi të shpërthen shpesh dhe që inati të bëhet i papërmbajtshëm, atëherë ky...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Kjo është historia e Shpresa Dick (Refugjati), që përpiqet t’i hedhë pas shpine vuajtjet e dikurshme, duke i kaluar ditët zvicerane me nostalgjinë për gëzimet që i dhuroi Zoti, nën shoqërinë e Emës së romanit “Zonja Bovari”, që e donte aq shumë në moshën e rinisë…

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Hapni sytë! Kjo është një histori me tmerre. Plot e përplot me fjalë të shpikura. Ky libër iu kall datën dhe iu kthen njëherësh edhe buzëqeshjen, sapo të njiheni me Alfin, një djalë me zemër të madhe, por që ka frikë për vdekje nga dentistët. Duke e lexuar këtë libër do t’iu kërcasin dhëmbët nga frika dhe do t’iu shyhen nofullat prej gazit.....

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Vetë titulli, i pasuar edhe nga nëntitulli: Pse kemi politikanë të pasur dhe qytetarë të varfër? - paralajmërojnë shtjellimin që vjen në faqet e këtij libri.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Kur ta lexoni për herë të parë këtë libër, mos nxitoni! Kjo dhelpër është padyshim një truk i vërtetë. Asaj i pëlqen shumë që të krijojë problem me gjuhën tuaj.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  A mund të jenë të lumtur fëmijët kur nuk punon interneti? Mos ndoshta gjyshja duhet ta bllokojë ndonjëherë sinjalin? Zbuloni aventurën gazmore plot humor dhe mesazhe pikante nga autori gjerman Marc-Uëe Kling.  Mosha e rekomanduar për lexim: 6+.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky është libri i parë i shkruar nga Drew Daywalt në bashkëpunim me krijuesin e mirënjohur të librave me ilustrime, Oliver Jeffers, i cili e veshi plot ngjyra këtë histori imagjinare, që do t’i bëjë fëmijët të argëtohen e të luajnë me ngjyrat e tyre siç nuk kanë bërë kurrë më parë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  A do të përfundojë udhëtimi që Niki ka ëndërruar nga "Tmerresisht i bukur " në "I tmerrshem"? Zbulojeni rrjedhën e aventurës në vëllimin e katërmbëdhjetë të serisë më të bukur për vajzat "Rrëfenja nga një mike JO DHE AQ e ngushtë".

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Katërmbëdhjetë vjeçarja Niki Maksuell shkruan në ditar për përpjekjet e saj për të qenë popullore në shkollën e saj të re eksluzive, e pastaj për të gjetur vendin e saj pasi heq dorë nga të qenit pjesë e grupit të elitës.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Seria bestseller nderkombetar vijon ne shqip me librin e 10-te. Kesaj radhe misioni i Nikit eshte të fshehë 7 këlyshët nga 2 prindërit e saj, nga e gjithë shkolla dhe nga vajza zemërngushtë që është gjithnjë e gatshme për t’u hakmarrë!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Niki Maksuell, Mbretëresha e kësaj serie, është rikthyer më energjike se kurrë në këtë vëllim të njëmbëdhjetë të serisë më të vlerësuar prej New York Times!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Niki Maksuell, dhe shoqet e saj të ngushta, mezi po presin mbarimin e shkollës. Miq te rinj shfaqen dhe aventura te reja dalin ne skene. Po cfare ndodh ne vellimin e 12 te kesaj serie qe eshte kthyer me te shiturat per femije ne te gjithe boten?!

  1 000 Lekë
  In Stock
Showing 33 - 64 of 320 items