Categories

Specials

List of products by supplier: Botart

per page
Showing 65 - 96 of 310 items
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Tashmë e ambientuar në shkollën e saj të re dhe e rrethuar nga dy shoqe të mrekullueshme Kloi dhe Zoi, duket sikur jeta po tregohet shumë bujare me Nikin, sidomos kur fiksimi i saj në shkollë, Brandon i kërkon të jetë partnerja e tij në një eksperiment të rëndësishëm që ai po zhvillon në laboratorin e shkollës. Zbuloni në këtë këtë libër të dytë të serisë...

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky është Ditari i një vajze peshkope, i cili të bën për të qeshur. Romani vazhdon me serinë e tretë të tij, me shumë aventura dhe skena, të cilat, teksa do ti lexoni, do të mbani barkun me dorë....

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky roman rrëfen ditarin e një vajze peshkope, i cili të bën për të qeshur. Kësaj radhe sjellim vëllimin e katërt të serisë

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nikki Maxwell jep një këshillë për opinionin e gazetës së shkollës në librin e pestë të kësaj serie bestseller të Nju Jork Times për fëmijë dhe të rinj

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një tjetër libër magjepës nga seria e ditareve të Peshkopes nga Rachel Russel, autore bestseller e The Neë York Times. Por çfarë ndodh kësaj radhe me personazhin tonë? Duket se është koha për të kapërcyer pengesat që dalin përpara

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Seria e Ditareve të Peshkopes vazhdon dhe për ata që kanë lexuar qoftë edhe njërin prej tyre, nuk mund të rrinë pa e ndjekur historinë gazmore të personazhit tonë: Ju sigurojmë se do të qeshni pafund. Ditarët e peshkopes kanë shitur deri më tani mbi 13 milionë kopje në mbarë botën.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Libri më i shitur për fëmijë, vazhdon me botimin e radhës: Në librin e 8 vazhdojnë aventurat e Nikit, së cilës i duket sikur gjendet në botën e përrallës.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  #1 New York Times Bestselling Series

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Aventurat e Alicës vazhdojnë. Në ditarin e saj vijnë rrëfime për përplasjet në shkollë, sherret e Astrid Vermylë, e cila është shpallur në kërkim nga policia pas një sherri që ka bërë në kufirin amerikan dhe momentet nga Dita e Halluinit. Edhe ky numër shoqërohet me vizatimet fantastike të Christinë Battuz

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Alica nuk ka të ndalur me aventurat e saj. Sherret në klasë janë të pranishme dhe ende nuk dihet nëse do të triumfojë miqësia mes mikeshave. Edhe ky numër shoqërohet me vizatimet fantastike të Christinë Battuz

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Seria Ditari i Alises i autores Sylvie Louis vijon ne shqip me librin e dhjete, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Botart.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Seria Ditari i Alises i autores Sylvie Louis vijon ne shqip me librin e nente, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Botart.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ditët më dramatike të jetës në shënimet personale të Çe Guevares. Takimi sekret I ÇE-së me Mehmet Shehun në Tiranë dhe bisedimet me delegacionin shqiptar në Kubë .

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Pas Agjenci prinderore, vjen nje tjeter liber i David Barddiel ne shqip; Dite per dite ditelindje. Me nje histori fantastike, qe do te ngazelleje lexuesit e vegjel dhe me ilustrimet e te madhit Jim Field, ky botim special do ti beje me te bukura pushimet verore te vogelusheve tane

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Djali i ëndrrës së vrarë është varianti i Janulla Rrapit mbi historinë e dashurisë së djalit të saj, Renatos, me vajzën e shkrimtarit Ismail Kadare, Gresën, një histori që sipas saj ka përfunduar tragjikisht.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  Për ata vogëlushë që duan tia nisin të lexojnë rrëfimet plot aventura të David Walliamsit, ky është libri i parë që duhet të ndalen, sepse këtu nisi fama e këtij shkrimtari të madh për fëmijë. Ky libër ka marrë vlerësimet maksimale sapo është botuar në vitin 2008 dhe prej vitesh arrin të fitojnë zemrat e miliona lexuesve të vegjël në mbarë botën

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Do të nisni një udhëtim në shoqërinë e një djali nëntëvjecar të quajtur Bruno.(Edhe pse ky s'është Libra për nëntëvjecarët). Por, pa kaluar shumë faqe, bashkë me Brunon do të arrini te një "gardh me gjemba". Të tilla vija ndarëse eksiztojnë kudo, në të gjitha dimensionet e jetës. Urojmë që s'do t'ju duhet ta kapërceni kurrë një të tillë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Nëse të ka ndodhur ndonjëherë që fëmija të qajë, apo të jetë i pakënaqur, edhe kur ia ke plotësuar të gjitha kushtet, - gjëja më e mirë është të lexojë këtë libër. Sepse i tillë është edhe personazhi ynë, Xho Spadin i ka të gjitha, por i mungon një shok. Ky libër është aq i thellë, dhe aq i vlefshëm saqë David Walliams ka ka lënë një tjetër magji për të...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një rrëfim aq sa i dhimbshëm edhe plot humor, Djaloshi në fund të klasës është perspektiva e një fëmije mbi krizën e refugjatëve, duke theksuar rëndësinë e miqësisë dhe mirësisë në një botë që nuk ka gjithmonë kuptim.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kur një gënjeshtër e vogël e bardhë të çon drejt një mali me telashe...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një tregim që flet për krijimin e miqësisë kur ndihesh vetëm… dhe shpresës, kur ndjen veçse frikë". Lisa Thompson njihet nga lexuesi shqiptar përmes librit “Djali që mashtroi botën”

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky liber vjen ne pikun e debateve per nje deshtim te sistemit kapitalist ne kohen tone; prandaj, vleresohet si nje nder botimet me idete me polemizuese rreth kesaj ceshtje. Duke e lexuar kete liber, do te jeni me te qarte per te ardhmen e tregjeve dhe kapitalit

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

  Perla është një vajzë sportiste. Pasioni i saj i parë dhe i vetëm është vrapi, gjatë të cilit ndjehet shumë mirë. Ka një shoqe shumë të mirë, Allegra, me të cilën ndaj gëzimin, dhimbjen dhe kilogramë akulloresh. Ajo ka gjithashtu një reagim, por të çuditshëm sa herë përballet me Cesare n, një djalë pak më i madh në moshë se ajo, edhe ai i impenjuar me...

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% In Stock

  David Walliams eshte nder autoret qe lexuesit e vegjel tashme e adhurojne, kudo ne bote, por edhe ne Shqiperi. Duke pare vemendjen e madhe qe merr vepra e tij, ne kete set, ne kemi sjelle dy prej librave te tij qe jane hedhur ne qarkullim kete vit dhe qe i rekomandojme si pjese te leximeve te veres: “Bisha” dhe “Zhuli” jane libra plot aventura dhe...

  2 430 Lekë
  2 700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  Një roman klasik i aventurës shkruar nga Katherine Rundell dhe frymëzuar nga fëmijëria e saj në Afrikë dhe Evropë. Një libër ku prindër e fëmijë ftohen të bëhen pjesë e një aventure në natyrën e egër të Amazonës. Waterstone dhe BBC e kanë shpallur si librin më të mirë për fëmijë të vitit 2014. Lini gjithçka edhe ejani të eksplorojmë Amazonën!

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 65 - 96 of 310 items