Dashuri e burgosur View larger

Dashuri e burgosur

Shpresa Dick A-005067

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është historia e Shpresa Dick (Refugjati), që përpiqet t’i hedhë pas shpine vuajtjet e dikurshme, duke i kaluar ditët zvicerane me nostalgjinë për gëzimet që i dhuroi Zoti, nën shoqërinë e Emës së romanit “Zonja Bovari”, që e donte aq shumë në moshën e rinisë…

More details

495 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286710

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Saga e një vajze tiranase, e rritur në një familje të varfër dhe plot mundime. Me nënën në burg, kur ishte ende fëmijë, u detyrua të kujdesej për të rritur vëllezërit dhe të mbante familjen. Tornitore në moshën 14 vjeç dhe më pas e përjashtuar nga shkolla, për shkak të biografisë. Dashuria e pafat me djalin e një familjeje komuniste, lidhja me kryeinxhinierin e fabrikës dhe burgosja e të dyve për ‘agjitacion e propagandë’.

Drama e vajzës romantike që pëlqente letërsinë dhe, për shkak të poezive të saj, vuajti shtatë vite burg politik.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages218
ISBN9789928286710
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1