C’te besh kur te shperthen zemerimi

Dawn Huebner A-001863

New product

Përshkrim i shkurtër

Udhëzues për fëmijë: si të mposhtin problemet me gjaknxehtësinë. A e dije se zemërimi është si zjarri? Ai fillon me një shkëndijë, na mbush me energji dhe na nxit. Por ama, mund të dalë nga kontrolli, duke bërë të përfundojmë në telashe. Nëse je fëmijë që merr flakë shpejt, që zemërimi të shpërthen shpesh dhe që inati të bëhet i papërmbajtshëm, atëherë ky libër është pikërisht për ty.

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286208

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Udhëzuesi Ç’të bësh kur të shpërthen zemërimi i orienton fëmijët dhe prindërit përmes teknikave konjitive-sjellore, të cilat përdoren për trajtimin problemeve me zemërimin.

Shembujt përfshirës, ilustrimet e gjalla dhe udhëzimet hap pas hapi u mësojnë fëmijëve një sërë metodash “për ta racionuar” zemërimin, për t’i “ftohur” mendimet gjaknxehta, si dhe për t’i mbajtur nën kontroll veprimet e zemërimit, duke i bërë fëmijë të qetë dhe efektivë.

Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim gjithëpërfshirës për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve që i ndihmon ata të ndryshojnë për të mposhtur zemërimin.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages65
ISBN9789928286208
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni
I ri1