C'te besh kur te nguliten veset e keqija View larger

C'te besh kur te nguliten veset e keqija

Dawn Huebner A-002610

New product

Përshkrim i shkurtër

Udhëzues për fëmijë: si të tejkalojnë kafshimin e thonjve dhe vese të tjera. Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim tërësor për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve për të çliruar veten prej veseve të këqija.

 

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286390

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

 

Kafshimi i thonjve. Thithja e gishtave. Përdredhja e flokëve. Pickimi i lëkurës. Përtypja e bluzave. Ke një ves,që e ke të vështirë ta largosh? Një ves që të bën me turp apo të fut në telashe?

Nëse është kështu, nuk je i vetëm. Shumë fëmijë kanë vese si këto do të dëshironin shumë qët’i largonin.

Por zakonet janë më të forta se dëshirat. Ato hedhin rrënjë thellë dhe të nguliten fort. Edhe po të duash të çlirohesh prej tyre, nuk mundesh. Vetëm në rast seke në duar çelësat e duhur.

Udhëzuesi Ç’të bësh kur të nguliten veset e këqija ju siguron çelësat për të shpëtuar nga një mori vesesh të bezdisshme. Shembujt përfshirës, ilustrimet e gjalla dhe udhëzimet hap pas hapi ju mësojnë strategjitë themelore të ndërtimit të zakoneve, për vënë në shënjestër çdo gjë: që nga kafshimi i thonjve dhe thithja e gishtave, deri te përtypja e bluzave, përdredhja e flokëve e vese të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages72
ISBN9789928286390
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni
I ri1