Koeforët Shiko më të madhe

Koeforet

Eskili RED0021

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Koeforët"është cilësuar si tragjedi e së drejtës.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Redona
ISBN9789995614713

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Oresti është i bindur për drejtësinë e aktit të vet, por krimi i tij i kalon caqet e arsyes njerëzore ndaj nuk do të mbetet pa u ndëshkuar. Në këtë mënyre arijmë në justifikimin e përjetesimin e krimit. E drejta e Ifigjinisë së sakrifikur nga i jati në altarin e luftës,por dhe masakrave të Trojës, kërkon që Agamemnoni të ndëshkohet.

Të dhëna

Faqe90
ISBN9789995614713
Titulli origjinalRedona
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiJulian Bendo