Cmim i reduktuar! Sabato – Borges - Kadare – set me 2 libra Shiko më të madhe

Sabato – Borges - Kadare – set me 2 libra

Grup autorësh SET0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sabato-Borges-Kadare janë tri prej mendjeve më brilante të letërsisë bashkëkohore botërore. Prandaj kemi rekomanduar këto dy libra; njëri me bisedat mes dy kolosëve të letërsisë hispanike dhe tjetrin, me librin më të fundit të Ismail Kadaresë i hedhur në qarkullin në fund të vitit të kaluar.

Më shumë detaje

942 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 710 Lekë

-10%

1 900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

Dialoge Borges – Sabato

Dy protagonistët e librit kanë lirinë për t’i prekur të gjitha temat e të gjitha kohëve, duke shpalosur idetë për miqësinë, shoqërinë, filozofinë, letërsinë, filmin, teatrin, muzikën, pikturën, arkitekturën, historinë, magjinë, vetëvrasjen, ëndrrën, jetën, vdekjen, antikën, bashkëkohësinë dhe gjithçka tjetër, duke përjashtuar vetëm një temë: politikën. Gjithçka mund të shkojë mirë pa atë temë, e cila, si gjarpri i "Gjenezës", pati helmuar miqësinë e tyre për rreth njëzet vjet. Këta dialogë nuk janë kompeticion intelektual, por kontribut gjenial.

Kur sunduesit grinden (HD) nga Ismail Kadare

Në këtë libër bëhet fjalë për një bashkëbisedim telefonik, i cili, ndonëse ka ndodhur gati një shekull më parë, vazhdon të zbërthehet e të interpretohet ende sot në mënyrat më kundërthënëse.

 

Të dhëna

V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë