I ri Cmim i reduktuar! Te kuptojme shprehite tona Shiko më të madhe

Te kuptojme shprehite tona

Grup autorësh SET0159

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi perfshire dy prej librave me te mire te diteve tona per shprehite njerezore: Nese jeni ne kerkim te njohjes se natyres njerezore dhe ndryshimeve qe sjellin rezultat, keto dy libra do t’ju vijne ne ndihme per te kuptuar veten dhe per te permbushur objektivat tuaja.

Më shumë detaje

11112 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Shprehi atomike” nga James Clear

Libri më i kërkuar i vitit nga fusha psikologjike, "Shprehi Atomike" me autor James Clear, erdhi në gjuhën shqipe. Ky libër do t'ju mësojë se si disa ndryshime të vogla, japin rezultate të jashtëzakonshme.

Njerëzit mendojnë se kur synon ta ndryshosh jetën tënde, duhet të mendosh në përmasa të mëdha. Por, eksperti me famë botërore i shprehive James Clear ka zbuluar një tjetër mënyrë.

Ai e di fort mirë se ndryshimet e mirëfillta vijnë nga efekti i përgjithshëm i qindra vendimeve të vogla – kur bëjmë dy pompa në ditë, kur zgjohemi pesë minuta më herët, ose kur thjesht lexojmë një faqe libri më shumë. Ai i quan këto shprehi atomike.

 

“Zakone te vogla” nga BJ FOGG

Revolucioni me hapa të vegjël - Ndryshimet e vogla që ndryshojnë gjithçka. Një superlibër që na mëson: Një metodë të thjeshtë për t'i bërë qëllimet të vogla dhe të arritshme; Pse emocionet dhe jo përsëritja, janë baza e krijimit të zakoneve; Si të hiqni qafe zakonet e këqija: Dhe shumë më tepër...

Te ZAKONE TË VOGLA, B.J Fogg sjell përvojën e tij në trajnimin e mbi 60.000 njerëzve, të cilēt i ka ndihmuar të bien në peshë, të largojnë stresin, të flenë më mirë apo të arrijnë çfarëdolloj objektivi. Niseni me dy pompa mbi krahë në ditë, jo me stërvitje dy orëshe, me pesë frymëmarrje të thella në mëngjes, jo me një orë meditim

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë / Tiranë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë