I ri Cmim i reduktuar! Kiyosaki ben te pasur babain e varfer Shiko më të madhe

Kiyosaki ben te pasur babain e varfer

Robert Kiyosaki SET0355

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Per te gjithe ata qe kane lexuar historine e babait te pasur dhe babait te varfer, skemen e levizjes se parave dhe menyren e te berit biznes ne kohen tone, vijne edhe dy libra te tjere: Nje mundesi e dyte dhe Manifesti kapitalist, - dy libra qe vene theksin tek sistemi i edukimit dhe marrja e njohurive te cilat mund te vihen lehtesisht ne praktike dhe na japin rezultate ne jeten tone. A e dini se ne keto libra, babai i varfer behet vertete i pasur. Thone se i tille ka qene dhe mbetet edhe vete autori?!

Më shumë detaje

1103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

2 682 Lekë

-10%

2 980 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Manifesti kapitalist” nga Robert Kiyosaki

 “Manifesti kapitalist” eshte libri me polemizues i mentorit me te spikatur te financave personale dhe investimeve sot ne bote, Robert Kiyosaki, ku shpjegon ne menyre te detajuar nevojen per tu edukuar per menyren sesi funksionon paraja, tregjet dhe sesi rritet pasuria dhe mireqenia ne nje bote qe ndryshon vazhdimisht.

"Në vitin 1997 shkrova librin "Babai i pasur - Babai i varfër" dhe në vitin 2021 shkrova "Manifesti kapitalist". Unë shkruaj në mënyrë që t'i luftojmë idealet komuniste që mësohen në shkollat tona përmes mësimit të kapitalizmin në shtëpitë tona."

 

“Nje mundesi e dyte” nga Robert Kiyosaki

Sistemet e edukimit tradicional kane deshtuar ne pergatitjen e te rinjeve per te njohur parane, tregjet, kapitalin dhe investimet. Kete teze mbron fort mentori me i mire i financave personale dhe investimit Robert Kiyosaki, i cili ne librin Nje mundesi e dyte vendos theksin tek rendesia qe kane sistemet e edukimit sot. Ne kete liber autori i kthehet misionit qe pati akademia e Babait te pasur per disa dekada me radhe ne SHBA dhe ne mbare boten.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
RedaktoriElona Zeraliu
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti