I ri Cmim i reduktuar! Dy biografite e veres 2023 Shiko më të madhe

Dy biografite e veres 2023

Grup autorësh SET0158

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi vendosur dy biografi per dy diva te koheve te ndryshme: te antikitetit, me Kleopatren dhe te diteve tona, me shqiptaren Dua Lipa, - nje nga yjet e muzikes pop, hedhur ne qarkullim ne vitin 2023.

Më shumë detaje

11210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Dua Lipa” nga Karolina Sullivan

Në këtë biografi, gazetarja e muzikës pop, Karolina Sullivan, e cilëson udhëtimin magjepsës të Duas si një nga më frymëzuesit e popit, sidomos me turin “Future Nostalgia”. Ky është portretizimi më i thelluar deri më tani i një ylli të popit në kulmin e famës së saj. SI ARRITI TË BËHEJ DUA LIPA NJË IKONË E KOHËVE MODERNE.

Kur Dua filloi të korrte suksese, nisi të flitej edhe për të shkuarën e saj, sidomos për faktin se prindërit  u vendosën në Londër si refugjatë. Por, falë përkushtimit, punës së palodhur dhe zërit të saj ajo mundi t’i sheshojë këto fillime “jo shumë të përshtatshme”, dhe gjithnjë ndihet krenare për origjinën e saj.

 

“Kleopatra - Një jetë” nga Stacy Schiff

Fitues i çmimit “Pulitzer”, libri “Kleopatra” sjell në jetë gruan më intriguese të historisë së botës: Kleopatrën, mbretëreshën e fundit të Egjiptit. Pallati i saj vetëtinte nga oniksi, gurët e çmuar dhe floriri, e megjithatë ishte edhe më i pasur në intriga politike dhe seksuale. Përmbi gjithçka, Kleopatra ishte një stratege mendjehollë dhe negociatore e lindur.  

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë