Cmim i reduktuar! Seria Puno dhe Zbavitu – set Shiko më të madhe

Seria Puno dhe Zbavitu – set

Grup autorësh A-007613

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seti me tre libra eshte i fokusuar tek njohurite mbi thysat dhe numrat dhjetore, tabelat e shumezimit dhe mbledhjen dhe zbritjen. Keto botime jane bazuar mbi metodat angleze te mesimdhenies dhe kane nje laborator didaktik efikas per ti ndihmuar femijet per te kuptuar keto veprime matematikore. Prania e pazellave dhe lojerat e ndryshme kontribuojne ne kuptueshmerine me te mire te veprimeve matematikore. Keto libra jane per femije te moshes 8-10 vjec.

Më shumë detaje

600 Artikuj

1 755 Lekë

-10%

1 950 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me tre libra ka ne perberje:

Thyesat dhe numrat dhjetore – Puno dhe zbavitu         

Libri përmban këshilla dhe udhëzime të dobishme për t’ju dhënë mundësinë që të zgjidhni metoda të ndryshme kur ju kryeni veprime me thyesat, kur llogaritni përqindjet apo kur kryeni veprime me numrat dhjetorë.

Figurat ngjitëse dhe përgjigjet e ushtrimeve i gjeni në fund të librit.

Kontrolloni njohuritë e marra me anë të pyetjeve të shpejta në fund të çdo kapitulli. Në fund të librit gjeni te “muri i thyesave” thyesat më të përdorshme.

Vlerësoni veten me një yll për çdo përgjigje të saktë.

 

Tabelat e shumezimit – Puno dhe zbavitu     

Ky libër përmban aktivitete dhe pazëlla që do t’ju ndihmojnë t’i mësoni sa më mirë tabelat e shumëzimit. Metodë angleze në mbështetje të programit mësimor.

 

Mbledhja dhe zbritja – Puno dhe zbavitu              

Si përdoret ky libër?

Ky libër është i ndarë në pesë pjesë. Secila pjesë është e mbushur me këshilla dhe udhëzime të dobishme për t’ju dhënë mundësinë që të zgjidhni metoda të ndryshme kur ju kryeni mbledhje ose zbritje.

Përgjatë librit ju mund të zgjidhni “Pyetje të shpejta” për të testuar njohuritë e mësuara. Kthehuni mbrapa për të rrethuar përgjigjen tuaj…

Për të gjetur një shumë numrash, ju do të mësoni si të përdorni boshtin numerik dhe radhitjen e numrave.

Ju do të mësoni lidhjet numerike me shumë 100, ndarjen, dhe do të nxiteni për të përparuar më tej.

Vlerësoni me një yll veten për çdo përgjigje të saktë.