Perralla islandeze Shiko më të madhe

Perralla islandeze

Grup autorësh OMBRA0227

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çdo përrallë e këtij botimi na befason me humorin të paperceptueshëm, sensualitet ekstrem apo ashpërsinë dhe egërsinë e shtrigave. Faqe pas faqeje zbulojmë shpirtin e një populli që në vetminë veriore ka bashkëudhëtuar gjithnjë me fjalën, imagjinatën dhe poezinë.

Më shumë detaje

11106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063915

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Islanda, toka e vullkaneve, miteve dhe legjendave që ende jehojnë edhe në peizazhet e saj hënore, i ka dhënë zë botës së saj shpirtërore, edhe nëpërmjet kësaj pasurie të madhe origjinale, të mbledhura në këtë antologji mjaft interesante.

Histori që tregojnë luftën e përjetshme midis së mirës dhe së keqes me magji,

metamorfoza dhe prova dinakërie dhe kuraje, por edhe origjinën e një proverbi apo të një besimi të vjetër që shkrin të shenjtën dhe paganen, si ajo e elfëve, "bijtë e pisët" që Eva nuk arriti t'i lante para një vizite të Zotit dhe që qysh atëherë banojnë në përroska duke shmangur çdo shikim njerëzor.

Të dhëna

ISBN9789928063915
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj