I ri Don Segundo Sombra Shiko më të madhe

Don Segundo Sombra

Ricardo Güiraldes OMB0214

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Don Segundo" është një vepër mbresëlënëse dhe lexuesi e vlerëson pa masë forcën e karakterit të tij. Nisur nga ky detaj, Güiraldes vazhdimisht e thekson se është statuja morale e Don Segundos dhe jo ajo  fizike që e përcakton atë si një shembull virtyti dhe humanizmi.

Më shumë detaje

11106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063762

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

REVIEWS

Kjo vepër si një interpretim poetik I jetës dhe shpirtit të lirisë, është një nga veprar klasike më të rëndësishme të letërsisë spanjolle amerikane.

_Encyclopædia Britannica

"Don Segundo" është një vepër mbresëlënëse dhe lexuesi e vlerëson pa masë forcën e karakterit të tij. Nisur nga ky detaj, Güiraldes vazhdimisht e thekson se është statuja morale e Don Segundos dhe jo ajo  fizike që e përcakton atë si një shembull virtyti dhe humanizmi.

_N. Mambrol, LTC

"Don Segundo Sombra" është një evokim i mënyrës së jetesës së gauços, të lirisë, dhe rrezikut. Kjo vepër, nga më të mirat e letërsisë klasike të Argjentinës, është e domosdoshme që të lexohet, për të kuptuar më mirë psikikën e shoqërisë së kohës.

_Goodread

 

Të dhëna

ISBN9789928063762
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj