I ri Shenjime te letraritetit Shiko më të madhe

Shenjime te letraritetit

Durim Caca A-008595

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Beteja e përfytyrimit është në kulmin e vet: një lufte e pamëshirshme kundërve rrëfimin ndaj rrëfimit, trillimin ndaj trillimit, vë re Alen Finkielkraut, eseisti i njohur francez ngaqë veprimtaria jonë fantaziste nuk njeh ndërprerje, sepse dhe pengesa kryesore që ngrihet mes nesh dhe botës, madje, mes nesh dhe vetes sone është e llojit romanesk-Velloja e hedhur mbi gjërat ashtu si dhe zbulimi i tyre ka një thurje prej rrëfimi. Kjo, për shkak se, duke ndërmendur Kunderen,-arti është kthjellim i qenies dhe narrativa e teshtë një kthalicest verbuese e melodrames universale dhe e manikeizmit ("heretizmit") të saj moral....

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063489

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe487
ISBN9789928063489
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë