I ri Jeta e vertete Shiko më të madhe

Jeta e vertete

Adeline Dieudonne A-008643

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani "Jeta e vërtetë", trajton temën universale të jetës dhe vdekjes dhe dinamikën e marrëdhënieve familjare shpeshherë të ndërlikuara.

Më shumë detaje

111110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063526

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fëmijët e vegjël takohen me vdekjen çdo ditë, sepse, dhoma e trofeve të babait, është e mbushur plot me kafshë të vrara dhe kur vdekja është fare pranë tyre, ata kuptojnë se dhimbja dhe vuajtja nuk janë kurrë larg, janë ana tjetër e pandriçuar e jetës.

Të gjitha këto situata në roman, lëvizin para syve të një vajze dhjetë vjeçare, emri i së cilës, nuk përmendet askund edhe pse ajo është vetërrëfyesja e historisë së saj.

"Jeta e vërtetë" është një lojë e ndërlikuar ekuilibrash... dhe nëse vajza protagonistja do të kishte një emër, ky ekuilibër i brishtë do të prishej.

Të dhëna

ISBN9789928063526
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNonda Varfi
RomanPsikologjik