I ri Filli Shiko më të madhe

Filli

Sian Melangell Dafydd A-007903

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Filli është romani i fundit i Sian Melangell Dafydd dhe është vepra që botohet për herë të parë në gjuhën shqipe

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063304

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sian Melangell Dafydd është shkrimtare, poete dhe përkthyese. Me romani i saj të parë The Third Thing, i botuar në vitin 2009, u shpall fituese e Medaljes së Letërsisë Kombëtare, Eisteddfod në 2009.

Shkruan në uellsisht dhe anglisht dhe është përkthyese e shumë veprave të autorëve bashkëkohorë nga gjuhët anglisht dhe frëngjisht.

Ajo është lektore dhe jep Shkrimin Kreativ në Universitetin Amerikan të Parisit, në Francë dhe në Universitetin Bangor, Uells.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928063304
Viti i Botimit2022
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë