Lufte dhe Terpentine Shiko më të madhe

Lufte dhe Terpentine

Stefan Hertmans A-008213

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke u mbështetur në shënimet e ditarit të gjyshit të tij, në kujtimet e fëmijërisë dhe në historitë e treguara nga pikturat e Urbainit, Hertmans ka ndërtuar një rrëfenjë romantike të gjyshit dhe të sjellë në jetë me forcën e madhe të imagjinatës detaje të gjalla. “Lufta dhe Terpentina” është një vepër magjepsëse për një jetë që përkoi me tragjedinë e një shekulli... dhe një përpjekje pothuajse mitike për t’i dhënë pas vdekjes, një zë të besueshëm asaj jete.

Më shumë detaje

998 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928063359

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Stefan Hertmans është fitues i çmimit “Vondel” në vitin 2017. Ka qenë i zgjedhur në shortlist për çmimin ndërkombëtar “ Man Booker 2017”. Është zgjedhur si Autori i librit të vitit 2016 nga revistat: The Times, Sunday Times dhe The Economist, si dhe një nga autorët e 10 librave më të mirë për vitin 2016 nga New

York Times.

 “Nëpërmjet metodës së kolazhit narrativ, Stefan Hertmansi na ofron një galeri të pasur me personazhe të vizatuara me kujdes. Ai zbërthen deri në detaje botën e tyre psikologjike dhe na mundëson nëpërmjet kësaj stilistike, zbulimin e një trashëgimie historike të çmuar”.

–Kirkus Review

“Hertmansi është padyshim një klasik i së ardhmes... Çdo detaj në veprën e tij ka shkëlqimin më të lartë të poezisë”.

–The Guardian

Të dhëna

ISBN9789928063359
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Trifoni