I ri Mjellmat ne Shen Ajves Shiko më të madhe

Mjellmat ne Shen Ajves

Charles Casha OMBRA0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Mjellmat në Shën Ajves” është një përmbledhje me tregime ku historitë rrjedhin duke krijuar gjendje emocioanale të papërsitshme, ndonjëherë përmes një subjekti intim, të ndjeshëm dhe shumë delikat.

Më shumë detaje

11106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9879928063793

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Objekte, elemente dhe situata të tilla si pikturat, fl etoret me poezi, qirinjtë, madje edhe instrumenta si violina, ndonjëherë marrin rëndësi të dorës së parë, jo për vlerën e tyre materiale, por për vendin, peshën dhe për rolin që ato kanë në jetën dhe në krijimin e individualitetit dhe personalitetit të vetë personazheve.

Këto objekte nuk janë vetëm bashkëshoqërues apo plotësimi i sfondit të një situate të caktuar, por nganjëherë luajnë edhe rol të dorës së parë, si vetë poseduesit e tyre.

Mbase kjo është arësye dhe karakteristikë e veprës së Cashës, ku shpesh situatat, mjedisi dhe personazhet, shkrihen me njëra tjetrën dhe krijojnë një ansambël harmonik të ngrohtë të realitetit maltez, kaq interesant për t’u lexuar.

Të dhëna

Faqe330
ISBN9879928063793
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnisa Trifoni