Reduced price! Skenderbeu - poeme View larger

Skenderbeu - poeme

Andrija Kaciq Mioshiq BUE258

New product

Përshkrim i shkurtër

Autorit të vjetër kroat me origjinë shqiptare nga Shkodra, Andrija Kaçiq Mioshiq, i bën përshtypje të madhe sjellja njerëzore e Skënderbeut, i cili përgjithësisht merret me veset e armiqve të tij dhe me virty­tin e heroit të shqiptarëve. Për të, fitohet një dimension i fuqishëm karakteri, që ai e zbulon duke na e kthyer në vlerë të çuditshme, sepse kjo u bë kohë pas kohe e pavdekshme.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992748737
Viti i botimit2010

450 Lekë

-10%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Skënderbeu dhe luftëtarët e tij bëhen të tutë gjatë betejave, përshkrimit t? tyre me plot ngrohtësi dhe sinqeritet. Trimat e betejave japin jetën dhe nuk tuten para armikut të madh në numër. Ajo trimëri ngrihet lart dhe çoi para kohe në varr Sulltanin e Turqisë osmane. Lufta është kudo e ashpër, plot gjak, kundërshtimi me forcë, kumtuesi më besnik dhe i ndershëm i jetës, të cilit nuk i bën koment, por e këqyr,, e vëzhgon, si në një heshtje të përjetshme. Pastaj vjen rezultati moral: pjesa tjetër është gati e padukshme, ndaj dhe kushdo që lexon poemë ia kërkon këtë zemrës. Skënderbeu është heroi ynë kombëtar. E shpall këtë hapur në kohën e vet, jo për të rritur famën e tij, po për të ecur në gjurmët e famës së Heroit gjatë gjithë brezave!...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages108
ISBN9789992748737
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë