Vajzat Perendesha 13 - Athina krenare Shiko më të madhe

Vajzat Perendesha 13 - Athina krenare

Joan Holub, Suzanne Williams BDR069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autoret Joan Holub dhe Suzanne Williams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184313

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Athina do që të ndërtojë një labirint për mbretin Minos, por dëshira e saj i hap problem vajzave perëndesha. Krenaria e Athinës shfaqet dhe më shumë kur përpjekjet e saj për të përmirësuar labirintin e mbretit Mino ka rezultate të papritura shkatërruese.

Të dhëna

Faqe136
ISBN9789928184313
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë