Reduced price! Deshmitari i shkretetires View larger

Deshmitari i shkretetires

Bashkim Hoxha BO0696

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani i fundit i Z. Bashkim Hoxha “Dëshmitari i shkretëtirës” i sapo botuar nga shtëpia botuese “Onufri” është një roman që mendoj se ka diçka të veçantë për nga mënyra e rrëfimit. Ai është i ndërtuar nga dy narratorë qendrorë, që shkruajnë secili nga një libër, por që në thelb është i njëjti libër por që ndryshon vetëm nga sfondi historik dhe vizual. Secili ‘romanth’ mund të lexohet më vete, pa humbur asgjë nga qendrueshmëria e tij estetike dhe lidhja e tyre është thjeshtë marrëveshjore. 

110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928391957

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages189
ISBN9789928391957
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDistopik & Utopik
I ri1