I dashur Xhon View larger

I dashur Xhon

Nicholas Sparks BOT0137

New product

Përshkrim i shkurtër

?"Kur Savana Lin Kërtis hyri në jetën e tij, Xhon Tairi e ndjeu se ishte gati të kthente një faqe të re në jetën e tij. Ishte një rebel i inatosur kur u regjistrua në ushtri pasi kishte mbaruar kolegjin, sepse nuk dinte se çfarë të bënte tjetër. Më pas, gjatë një liridalje takon vajzën e ëndrrave të tij.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789994393928
Viti i botimit2012

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Savana Lin Kërtis studionte në një nga kolegjet e Karolinës së Veriut, punonte për "Sreha për Shpresë" dhe qe shumë e papërgatitur për tërheqjen pasionante që ndjeu për Xhon Tairin. Tërheqja ishte e dyanshme dhe shumë shpejt ajo u bë një nga ato dashuritë që e detyroi Savanën të priste derisa Xhoni të mbaronte shërbimin ushtarak dhe ai të kuptonte se ishte gati të angazhohej me vajzën që i kishte rrëmbyer zemrën. Asgjë nuk e kishte parashikuar se 11 shtatori do të ndryshonte botën dhe do ta detyronte Xhonin të rrezikonte të gjitha ëndrrat dhe shpresat e tij. Si shumë femra dhe meshkuj krenarë, Xhoni do të zgjidhte midis dashurisë dhe detyrës ndaj vendit. Dhe pasi të gjitha këto të liheshin pas, Savana duhej të vendoste të priste apo të vazhdonte jetën e saj. Si të bëjnë zgjedhjen e duhur? Si të përballojmë humbjen pa u dorëzuar në dashuri? Tani, kur më në fund u kthye në Karolinën e Veriut, Xhoni do të zbulonte se dashuria për Savanën do ta detyronte të bënte zgjedhjen më të vështirë në jetën e tij. Një histori e jashtëzakonshme, "I dashur Xhon" zbulon kompleksitetin e dashurisë, si i mbijeton ajo kohës dhe zemërthyerjes dhe si na ndryshon përgjithmonë. Mbi autorin Nicholas Sparks është një nga romancierët më të adhuruar në botë, një autor me mbi 50 milionë kopje librash të botuar në mbarë botën. Të gjithë librat e tij, duke përfshirë "Tre javë me vëllain tim", biografia e shkruar me vëllain e tij, Micah, janë përkthyer në më shumë se 40 gjuhë. Disa nga librat e Nicholas Sparks si: "Mesazh në shishe", "Një shëtitje e paharrueshme", "Ngadhënjimi i dashurisë", "Kënga e fundit" janë përshtatur si skenarë filmash. Ai jeton në Karolinën e Veriut me familjen e tij.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages328
ISBN9789994393928
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlirjan Isaraj