Mosha e trete Shiko më të madhe

Mosha e trete

Gezim Tushi A-000117

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një studim cilësor për problematikat, shqetësimet sociale dhe trajtimet për këtë grup social sikurse është “Mosha e tretë”. Autori trajton konceptin modern për moshën, moshimin, periudhën dhe problematikat e pleqërisë, dinjitetin social të të moshuarve dhe problemet dhe nevojat për kujdes social.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928114412

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori sjell një periodizim optimist për moshën dhe moshimin, duke thyer kornizën tradicionale shqiptare të “plakjes parakohe”. Në libër trajtohet dialektika e pasioneve moshore duke krijuar bindjen se pleqëia është pjesë e jetës por jo domosdoshmërisht “pjesë e dhimshme” e saj. Raporti i të moshuarve me familjen biologjike dhe nevoja e rinovimit dhe modernizimit të shërbimit social për të moshuarit është pjesë e rëndësishme e këtij libri.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe316
ISBN9789928114412
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë