Individi dhe shoqeria Shiko më të madhe

Individi dhe shoqeria

Gezim Tushi A-000115

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i kushtohet tërësisht filozofisë së shfaqjes së individualizmit si kredo dhe thelb i pandryshuar i shoqërisë postmoderne, njeriut si “autor” dhe “aktor” i dramës së vet, raporteve të personalizuara të tij me lirinë sociale dhe personale. Libri i kushtohet edhe problemeve të ndryshimeve të raporteve midis jetës sociale dhe jetës private të individit, miqësisë, fqinjësisë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori trajton problemet e kuptimit koherent të individualizmit me përgjegjësinë sociale të individit, shqetësimet e shfaqjeve të vetmisë dhe jetës së vetmuar. Pjesa e dytë i është kushtuar “Sociologjisë së komunitarizmit” dhe problematikës së ndërlikuar të nevojës për “kohezion social”.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe417
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë