Si te flisni qe femijet t’ju degjojne... View larger

Si te flisni qe femijet t’ju degjojne...

Adele Faber BZ0133

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri "Si të flisni që fëmijët t'ju dëgjojnë?" i Adele Faber dhe Elaine Mazlish flet për marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve, dhe ofron strategji dhe teknika për të komunikuar më mirë me fëmijët dhe për të ndihmuar në rritjen e një fëmije të sigurt dhe të besueshëm.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817448

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Autorët theksojnë se shumë herë prindërit komunikojnë në mënyrë negative me fëmijët e tyre, duke u ngritur zëri dhe duke u dhënë urdhra, gjë që shpesh bën që fëmijët të mos i dëgjojnë ata. Në këtë libër, autore të shpjegojnë se si mund të flasim me fëmijët në mënyrë që ata të dëgjojnë dhe të kuptojnë mesazhet tona.

Libri ofron teknika si:

Të dëgjoni me kujdes dhe t'i bëni fëmijët të ndjehen të dëgjuar

T'i ndihmoni fëmijët të ndihen të sigurt dhe të besojnë në aftësitë e tyre

T'i ndihmoni fëmijët të kuptojnë ndjenjat dhe emocionet e tyre dhe t'i shprehin ato në mënyrë pozitive dhe konstruktive

Të zgjidhni mosmarrëveshjet me fëmijët në mënyrë që të jenë të avancuara dhe konstruktive.

Në përgjithësi, "Si të flisni që fëmijët t'ju dëgjojnë?" është një libër i dobishëm dhe i frymëzueshëm për prindërit dhe mësuesit që kanë nevojë për mënyra efektive të komunikimit me fëmijët dhe për të ndihmuar në rritjen e një fëmije të sigurt dhe të besueshëm.

Data sheet

pages367
ISBN9789951817448
Published year2022
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1