Babai Shiko më të madhe

Babai

August Strindberg BZ0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shumë përvoja në jetën personale të dramaturgut August Strindberg përfshihen në duelet mes gjinive, me gra të egra dhe të pamëshirshme, duke uzurpuar të drejtën vendimmarrëse të meshkujve në drejtim dhe udhëheqje. Strindberg e shqyrton këtë temë në thellësi te romani “Babai” - një studim tejet emocional i trazirave civile dhe një luftë që vazhdon midis burrit dhe gruas. Një nga veprat më të mira Strindberg, loja faza mbetet një nga dramat më të arrira psikologjike të teatrit modern.

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe180
V. Bot2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRaif Mehmeti
RomanAutobiografik