Koha e trete

Maylis Besserie A-007256

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman i parë na shpalos një Beckett befasues, që pret fundin, i shndërruar në një farë mënyre në një nga personazhet e tij. Shohim të parakalojnë episode që kanë shënjuar ekzistencën e tij, por gjithashtu jetën e përditshme në “Koha e tretë”, ku Beckett ka jetuar vërtet. Pushtohemi nga një emocion që rritet, ndërsa romani shoqëron irlandezin e shquar drejt heshtjes së tij të fundit. Ky roman u shpall fitues i çmimit “Goncourt” në vitin 2020.

More details

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Shtepia e Librit
ISBN9789928464668
Viti i botimit2021

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në rrugën Rémy-Dumoncel, në lagjen katërmbëdhjetë në Paris, ndodhet një ndërtesë e bardhë,– një shtëpi për të moshuar, e pagëzuar “Koha e tretë”. Në mes të oborrit, një pemë e vetmuar. Ndër banorët, një thatim i gjatë, me fytyrë të zymtë, por me sy ende shpuzë, luan me kujtimet e tij, ku ndërthuren dy gjuhët, anglishtja e vendlindjes, Irlandës, dhe frëngjishtja e mërgimit letrar. Ky zotëri i moshuar quhet Samuel Beckett.

Maylis Besserie ka lindur në Bordeaux dhe jeton në Paris, ajo është producente në radio. “Koha e tretë” është romani i saj i parë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages194
ISBN9789928464668
Shtëpia botueseLe Tiers Temps
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska
I ri1