Bukë me sallam View larger

Buke me sallam

Charles Bukowski PE0025

New product

Përshkrim i shkurtër

Bukë me sallam, romani i katërt i Charles Bukowski-t, botuar për herë të parë më 1982, me gjasë është libri më autobiografik dhe prekës i tij. Ai trajton kryesisht marrëdhëniet e vështira me të atin dhe fëmijërinë e hershme në Los Anxheles. Në këtë roman të ashpër, mizor e të dëshpëruar, por edhe ironik e moskokëçarës, gjithçka përballohet me tone të egra, pa gjetur asnjë ngushëllim.

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 200 33 4

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

pages354
ISBN978 9928 200 33 4
Shtëpia botuesePegi
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
PërkthyesiIris Sojli