Qielli s ka preferenca Shiko më të madhe

Qielli s ka preferenca

Erich Maria Remarque A-006265

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani “Qielli s’ka preferenca”, i autorit me famë botërore Erich Maria Remark, është një prurje interesante e letërsisë së re, por tanimë me temë nga garat e automobilizmit, në një vdekje tragjike

Më shumë detaje

492 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992748540

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbështetur në thënien e fuqishme popullore se Zoti nuk ka radhë, nuk preferon askënd dhe ndërkohë i ka të gjithë bijtë e tij qeniet njerëzore, ashtu si gjithë frymorët dhe gjallesat. Por mbi këto thënie ngrihet vetë autori, me subjektin që ndërton dhe me zhvillimin e ngjarjeve.

Përshkrimi i personazheve, bota e tyre e gjerë gjer në pakufi, temporitmi, gjuha, dialogët e veçantë, intensiteti i ngjarjeve, shkëlqimi psikologjik i personazheve kryesorë etj., janë pikat më të nxehta të këtij romani.

Dhe më në fund është dashuria si një fenomen përfshirës i botës remarkiane që të nxit për të qenë i ditës, i mirinformuar, i qartë, i dashur dhe me ndjenjë. Ky është një roman krejtësisht rinor, i transferuar në kohë në vitet ’50, por i njëjtësuar në kohë me vitet 2010.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe300
ISBN9789992748540
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiDorina Ndoj
RomanSagë&Histori