Toka e mire View larger

Toka e mire

Përl Bak BDR023

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjatë mbretërimit të perandorisë së fundit, një shërbëtore martohet me një burrë të përulur. Së bashku ata nisin një udhëtim epik

More details

102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621445

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

27 other products in the same category:

More info

O-leni është një shërbëtore shtëpie në shtëpinë më të madhe të qytetit. Kur merret për grua nga Uang Lungu, një fermer i thjeshtë kinez, ajo punon fort pa u lodhur përgjatë katër shtatzënive për mbijetesën e familjes. Shpërblimi fillimisht është i kursyer, po në punën e tyre ka shpresë, duke u mbështetur te toka. Derisa pllakos zija e bukës. Mes alternativave për tia mbathur apo për të vdekur urie, familja mbërrin në një qytet të jugut, duke iu bashkuar mijëra fshatarëve që lypin rrugëve. Duket se gjithçka ka marrë fund derisa një ndërthurje e fatit të mbarë me dëshirën e O-lenit për të mbijetuar bën të mundur kthimin e tyre në shtëpi me një pasuri të papritur. Por ata kishin tradhtuar tokën, që i pat mbajtur më parë; dhe paratë u shkaktojnë vetëm mosbesim dhe mashtrim... dhe thyerjen e zemrës së gruas që i kishte shpëtuar.

Data sheet

pages324
ISBN9789995621445
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë