Reduced price! Ditari i Arti i brishte i not giving a f.ck View larger

Ditari i Arti i brishte i not giving a f.ck

Mark Manson A-008456

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga autori bestseller i "New York Times", Mark Manson, vjen një ditar bashkëveprues, bazuar në fenomenin ndërkombëtar, “Arti i brishtë i not giving a f*ck” dhe bestsellerin e New York Times, “Çdo gjë është f*cked”, me pyetje dhe njohuri të qarta të paraqitura me zërin e tij të paimitueshëm. Ky ditar mundëson hapësirë të mjaftueshme për të menduar ulje-ngritjet e jetës, si dhe të udhëzon që të kuptosh se si momente kyçe në jetën tënde – qoftë tragjike, qoftë komike – janë mundësi për t’u rritur (dhe ndonjëherë thjesht për të qeshur).

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265555

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky ditar, sipas stilit klasik të Mark Manson, nuk është diçka që përdoret “një herë në ditë” apo “një herë në javë”. Mund ta përdorësh kurdoherë. Ose fare. Lëre dhe ktheju sërish. Ose jo.

Është i ndarë në pesë pjesë të cilat përputhen me tematikat e librit “Arti i brishtë i not giving a f*ck” dhe përfshijnë udhëzime që të ndihmojnë të mendosh për pyetjet më të thella në lidhje me emocionet, vlerat dhe qëllimin. Mençuria e Manson-it plotësohet me ushtrime të cilat të bëjnë të qeshësh, të mendosh dhe të rritesh, kurse e folura e tij troç krahasohet vetëm me sinqeritetin ku kërkon që ti të luftosh me veten dhe me gjërat që kanë rëndësi.

Kur vjen puna te tematikat me peshë – si për shembull lumturia, vlerat dhe përgjegjësia – në jetën tonë përballemi me pyetje të pafundme. Manson i trajton këto çështje me humorin e tij unik dhe ofron njohuri e vëzhgime në mënyrë që të gjesh përgjigjet e tua.

Përktheu Bledar Kurti

 

Data sheet

ISBN9789928265555
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti
I ri1