I kuq eshte gjaku

Salla Simukka MUZ0046

New product

Përshkrim i shkurtër

Thrilleri i shitur në 52 vende të botës: Vajza me tatuazhin e Dragoit takohet me Gjashtë Korbat - ky bestseller ndërkombëtar është një thriller që të ngjeth deri në kocka dhe jo vetëm për shkak të mjedisit të akullt të dimrit.

More details

1109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361431

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Lumikki Anderson e ka bërë rregull të qëndrojë jashtë gjërave që nuk i përkasin. Ajo e di shumë mirë se telashet u vijnë atyre që fusin hundën aty ku nuk u takon. Por rregulli i Lumikkit vihet në provë kur ajo zbulon mijëra kartëmonedha eurosh të varura për t’u tharë në dhomën e errët të shkollës dhe tre nga shokët e klasës me duart gjithë gjak. Vorbulla e ngjarjeve që pasojnë njëra-tjetrën në harkun e vetëm gjashtë ditëve, e përfshin Lumikkin në një lojë tepër të rrezikshme të mbushur me ndjekje, vrasje, ngatërresa dhe larje hesapesh mes trafikantësh droge. Dhe, në fund, prova më e vështirë për t’u kapërcyer: festa e mistershme dhe legjendare e Ariut Polar. Aty të gjithë, fajtorë e të pafajshëm, fshihen pas një maske të brishtë si fjollat e dëborës. I po asaj dëbore që mbulon çdo gjurmë nëpër rrugët e Tamperes, të gllabëruar nga i ftohti më i akullt i dhjetëvjeçarëve të fundit.

REVIEW

Fansat e Jo Nesbø dhe Stieg Larsson nuk do të zhgënjehen

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages282
ISBN9789928361431
RedaktoriKlodiana Metani
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElona Mistrovica
RomanMister&Thriller
I ri1