Nje pervijim i filozofise, elementet baze te filozofise

Bertrand Russell UE0115

New product

Përshkrim i shkurtër Një libër me vlerë të vërtetë... mënyra e të shkruarit është gati gjithmonë me atë qartësinë e hijshme që jemi mësuar të presim.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190055

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Filozofia, argumenton Russell në librin Një Përvijim i Filozofisë, merret me universin si një e tërë. Njerëzimi do shqyrtuar vetëm si një instrument, me të cilin ne fitojmë njohuri mbi universin. Në pjesën e parë të këtij libri, Russell hedh dritë mbi mënyrat me të cilat ne jemi në gjendje të njohim e të zbulojmë ligjet natyrore, duke diskutuar për perceptimin, kujtesën, mësimin tek fëmijët dhe te kafshët dhe aftësinë gjuhësore. Ai hidhet pastaj në një studim të botës fizike dhe më tej në një diskutim për njerëzimin siç e sheh ai vetveten. Në fund Russell merr në shqyrtim disa nga filozofët e mëdhenj të së shkuarës, si dhe atë që ka për të thënë filozofia mbi vendin e njerëzimit në univers.

Data sheet

pages470
ISBN978992839190055
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDaut Gumeni