Nje pervijim i filozofise, elementet baze te filozofise Shiko më të madhe

Nje pervijim i filozofise, elementet baze te filozofise

Bertrand Russell UE0115

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një libër me vlerë të vërtetë... mënyra e të shkruarit është gati gjithmonë me atë qartësinë e hijshme që jemi mësuar të presim.

Më shumë detaje

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët470
ISBN978992839190055

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Filozofia, argumenton Russell në librin Një Përvijim i Filozofisë, merret me universin si një e tërë. Njerëzimi do shqyrtuar vetëm si një instrument, me të cilin ne fitojmë njohuri mbi universin. Në pjesën e parë të këtij libri, Russell hedh dritë mbi mënyrat me të cilat ne jemi në gjendje të njohim e të zbulojmë ligjet natyrore, duke diskutuar për perceptimin, kujtesën, mësimin tek fëmijët dhe te kafshët dhe aftësinë gjuhësore. Ai hidhet pastaj në një studim të botës fizike dhe më tej në një diskutim për njerëzimin siç e sheh ai vetveten. Në fund Russell merr në shqyrtim disa nga filozofët e mëdhenj të së shkuarës, si dhe atë që ka për të thënë filozofia mbi vendin e njerëzimit në univers.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët470
ISBN978992839190055
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDaut Gumeni