Reduced price! Princesheza e henes View larger

Princesheza e henes

Virgjil Muçi BDI0705

New product

1108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366825

595 Lekë

-15%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ëndrra është një udhëtim i paparacaktuar në kohë e në hapësirë. Ndryshe nga gjithçka tjetër në planetin tonë, ajo nuk i nënshtrohet asnjë ligji të njohur e të panjohur prej njerëzimit, ajo është e dashuruar me Fantazinë dhe tok me të udhëton në infinit. Ëndrra vjen nga bota e hijeve dhe i mbart personazhet e veta, realë ose të shpikur, në skenën e madhe të jetës, spektatorë të  privilegjuar të së cilës janë lexuesit.

Princeshëza e hënës është një ëndërr që flatron mbi krahët e imagjinatës dhe na shpie në planetin e argjendtë, atje ku dita e nata, realiteti e fantazia, jeta e vdekja ndërthuren dhe këmbejnë rolet me njëri-tjetrin. Një kozmonaut dhe një vajzë e mbiquajtur Princeshëzë - emrat e përveçëm, ashtu si shumëçka tjetër, nuk luajnë ndonjë rol në Hënë - takohen në peizazhin surreal hënor dhe lidhin një miqësi që asgjë s'mund ta zhbëjë, duke na bërë të kuptojmë se, në këtë e në atë jetë, asgjë nuk më e rëndësishme se marrëdhënia mes dy qenieve njerëzore.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages88
ISBN9789928366825
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 7 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1