Erotikoni e Satirikoni View larger

Erotikoni e Satirikoni

Virgjil Muçi JB0199

New product

Përshkrim i shkurtër

Me sytë e mendjes shohim kështjella të mrekullueshme me salla të zbukuruara e të hijeshuara, ku dëfrenin muzikantët e poetët, ku hidhnin valle dama të hijshme dhe u merrnin mendtë të rinjve me hiret e tyre. Kalorës, pazhë e shërbëtorë të veshur me petka të fisme, që shprehnin pasurinë e zotërinjve të tyre dhe u jepnin jetë e gjallëri kështjellave dhe banesave të zotërve të Arbrit.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN978 999 56 41 153

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages416
ISBN978 999 56 41 153
Shtëpia botueseAeditions
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri