Fjalor Termat juridik europiane

Pierre - Yves Manjol A-004699

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky fjalor, i përditësuar kryesisht me Traktatin e Nisës, i cili është aktualisht në fuqi, trajton gjithashtu fjalë dhe shprehje të marra nga Projektkushtetuta Evropiane. Në këtë fjalor nuk trajtohet vetëm Bashkimi Evropian. Objekt i shumë termave janë organizata të tjera evropiane, të tilla si Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut, OSBE, etj.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789994397679

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

12 other products in the same category:

More info

Qëllimi kryesor i këtij fjalori termash juridikë evropianë është që t'i japë lexuesit të kuptojë lehtësisht konceptet dhe shprehjet e përdorura gjerësisht nga juristët, specialistët dhe mediat lidhur me atë që është rënë dakord të quhet Evropa.

Këtu janë paraqitur, përcaktuar dhe shpjeguar më shumë se 700 terma mbi institucionet ose që kanë lidhje me to. Shpesh herë termat janë komentuar duke treguar kujdes që të nxirret në pah realiteti që fshihet pas fjalës.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages182
ISBN9789994397679
Shtëpia botueseTermes juridiques europeens
RedaktoriKamelia Vojka
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJuliana Latifi