Tregime per ndenjat

Begona Ibarrolla A-002147

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ka lindur si nevojë për prindërit që duan të mësojnë për botën e emocioneve të fëmijëve të tyre, një territor tej mase i vështirë për tu eksploruar. Prandaj konsiderohet një guidë e shkëlqyer për të njohur botën e brendshme të fëmijës.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dasara
ISBN9789994380374

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri është i ndarë në nëntë kapituj. Secili prej tyre i korrespondon një emocioni ose një ndjenje kryesore. Pas çdo tregimi, i rrituri do të gjejë një sërë propozimesh reflektimi që nëse e sheh të nevojshme mund tia bëjë fëmijës kur ai e mbaron leximin.

Këtu jepet një ndihmesë për prindërimit në këto aspekte:

  1. Të dallojë saktë emocionet dhe ndjenjat e ndryshme.
  2. Të zhvillojë të menduarit emocional ose aftësinë për të reflektuar mbi botën e tyre emocionale
  3. Të dallojë midis emocioneve ato që na ndihmojnë të ndjehemi mirë e ato që na bëjnë të ndjehemi keq.
  4. Të dallojë shprehjet e duhura e ato të gabuara të emocioneve.
  5. Të zhvillojë kreativitetin
  6. Të zhvillojë lidhjet shpirtërore
  7. Të kuptojë që një histori mund të ketë përfundime të ndryshme
  8. Të shprehë konfliktet e brendshme.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages222
ISBN9789994380374
Shtëpia botueseCuentos para sentir – educar las emociones
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiErmira Zoto