Sekretet e suksesit. Të jashtëzakonshmit View larger

Sekretet e suksesit. Te jashtezakonshmit

Malcolm Gladwell PE0162

New product

Përshkrim i shkurtër

Përse disa njerëz kanë më tepër sukses se të tjerët? Këto dhe shumë pyetje të tjera i gjeni tek: “Sekretet e suksesit” i cili shpjegon se ç’të përbashkëta kanë Beatles-at me Bill Gates-in, suksesin e jashtëzakonshëm të aziatikëve në matematikë, përparësitë e fshehura të yjeve të atletikës, përse avokatët më të mirë të Nju-Jorkut kanë të gjithë të njëjtën kurrikulum, etj. Gladëell, gjithashtu, argumenton se ka rëndësi viti i lindjes nëse doni të bëheni një milioner i Silicon Valley ose vendi i lindjes nëse doni të jeni një pilot i suksesshëm.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789995658076

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

9 other products in the same category:

More info

Gjithmonë tregohet e njëjta histori për njerëzit shumë të suksesshëm dhe kjo histori fokusohet tek inteligjenca dhe ambicia.

Në librin “Sekretet e suksesit”, Malcolm Gladëell pretendon se historitë e suksesit janë shumë të ndryshme dhe nëse duam të kuptojmë përse disa njerëz shkëlqejnë, duhet të shpenzojnë më shumë kohë duke kërkuar informacion për ta në gjëra të tilla si familja e tyre, vendlindja ose edhe data e lindjes.

Historia e suksesit është më e ndërlikuar dhe shumë më interesante se ajo që ne realisht njohim.

Data sheet

pages210
ISBN9789995658076
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x21
PërkthyesiLira Sejdini