Nderi View larger

Nderi

Elif Shafak BOT0235

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman i autores së njohur turke Elif Shafak, është një histori dramatike për familjen, dashurinë dhe keqkuptimet e fatit në jetën e dy motrave binjake të lindura në një fshat kurd. Ndërsa Jamila qëndron në vendlindje për t'u bërë mami, Pembe ndjek burrin i saj turk, Adem, në Londër, ku shpresojnë për një jetë të re për familjen e tyre.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000798
Viti i botimit2013

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një roman tepër i suksesshëm në Angli, Nderi është një histori e fuqishme e eksplorimit të fajit dhe pafajësisë, besnikërisë dhe tradhëtisë, si dhe sprovat me të cilat përballen familjet emigrante në një vend me kulturë tjetër. Në Londër, familja e Pembe përballet me një zgjedhje: të qëndrojë besnike ndaj traditave të vjetra apo të përpiqet të përshtatet me kulturën e re. Pasi Ademi braktis familjen e tij, Skënderi, djali i madh, bën përpjekje që kjo braktisje të mos e turpërojë familjen. Kur Pembe nis një marrëdhënie me një burrë të quajtur Elis, Skënderi zbulon që mund ta duash shumë një njeri dhe përsëri të jesh i gatshëm për ta bërë të vuajë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages456
ISBN9789928000798
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia