Nderi Shiko më të madhe

Nderi

Elif Shafak BOT0235

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman i autores së njohur turke Elif Shafak, është një histori dramatike për familjen, dashurinë dhe keqkuptimet e fatit në jetën e dy motrave binjake të lindura në një fshat kurd. Ndërsa Jamila qëndron në vendlindje për t'u bërë mami, Pembe ndjek burrin i saj turk, Adem, në Londër, ku shpresojnë për një jetë të re për familjen e tyre.

Më shumë detaje

34 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000798

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një roman tepër i suksesshëm në Angli, Nderi është një histori e fuqishme e eksplorimit të fajit dhe pafajësisë, besnikërisë dhe tradhëtisë, si dhe sprovat me të cilat përballen familjet emigrante në një vend me kulturë tjetër. Në Londër, familja e Pembe përballet me një zgjedhje: të qëndrojë besnike ndaj traditave të vjetra apo të përpiqet të përshtatet me kulturën e re. Pasi Ademi braktis familjen e tij, Skënderi, djali i madh, bën përpjekje që kjo braktisje të mos e turpërojë familjen. Kur Pembe nis një marrëdhënie me një burrë të quajtur Elis, Skënderi zbulon që mund ta duash shumë një njeri dhe përsëri të jesh i gatshëm për ta bërë të vuajë.

Të dhëna

Faqe456
ISBN9789928000798
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia