Cmim i reduktuar! E shoqja e tigrit Shiko më të madhe

E shoqja e tigrit

Téa Obreht MO0027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në një vend ballkanin, që po shëron plagët e luftës, Natalia, një doktoreshë e re, përpiqet të zbulojë rrethanat e mistershme të vdekjes së gjyshit të saj. Teksa kërkon, ajo i kthehet kopjes së vjetruar të Librit të xhunglës dhe rrëfimeve të gjyshit për takimet me Njeriun-që-nuk-vdiste-dot. Por, më e magjishmja nga të gjitha, është historia që gjyshi nuk ia rrëfeu kurrë: legjenda e shoqes së tigrit.

Më shumë detaje

300 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN978-9928-120-87-8

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një vend ballkanik, që po shëron plagët e luftës, Natalia, një doktoreshë e re, përpiqet të zbulojë rrethanat e mistershme të vdekjes - që ndodhi së fundmi - të aq të dashurit gjysh të saj. Teksa kërkon gjurmët, ajo i kthehet kopjes së vjetruar të Librit të xhunglës dhe rrëfimeve të vetë gjyshit për takimet me Njeriun-që-nuk-vdiste-dot. Por më e magjishmja nga të gjitha, është historia që gjyshi nuk ia rrëfeu kurrë: legjenda e të shoqes së tigrit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe338
ISBN978-9928-120-87-8
V. Bot2012
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano