Shalli i zi e tregime te tjera

Luigi Pirandello BLA0144

New product

Përshkrim i shkurtër

Novelat e Luigi Pirandellos, pjesë e përmbledhjes “Shalli i zi e tregime të tjera” konsiderohen një ndër majat më të larta të tregimtarisë italiane. Të ardhura në shqip me përkthimin mjeshtëror të Mustafa Greblleshit, këto novela ruajnë një shqipe të bukur.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN9789995635822

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të shkruara në fillim shekullin e XX, ato janë një radiografi e pamëshirmshme e marrëdhënieve njerëzore, arsye për të cilën mbeten kaq aktuale edhe sot. Një ndër lajtmotivet dominuese të këtyre novelave qëndron pikërisht në darën morale që pengon secilin prej nesh nga të jetuarit në mënyrë të shpenguar jetën dhe maskat që çdo individ është i detyruar të veshë për të qenë pjesë e shoqërisë.

 

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages234
ISBN9789995635822
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMustafa Greblleshi
I ri1