E verteta – pavaresia e Kosoves, Amerika dhe diaspora View larger

E verteta – pavaresia e Kosoves, Amerika dhe diaspora

Ekrem Bardha A-008683

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër i pasur me kujtime, që dëshmon rrugëtimin e vështirë drejt pavarësisë së Kosovës dhe protagonizmin e Diasporës, me fakte që nuk i dimë; takime, lobim, qasje të guximshme dhe sfiduese, tension, përgjegjësi dhe emocione intensive... në nivelet më të larta të vendimmarrjes amerikane. Një libër që teksa rrëfen çlirët, të zhvendos emocionalisht në përjetimin e një prej ngjarjeve më thelbësore të shqiptarëve në historinë e re të botës...

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320858

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Nësa ka diçka që më ka ndjekur gjithë jetën, edhe në kohë fatkeqësish, edhe në kohë suksesi, është pikërisht dashuria për Atdheun.

Jeta në demokracinë amerikane më bëri të reflektoj mbi shumë gjëra. Kuptova që nuk duhet të hakmerremi për të shkuarën, por të punojmë për të ardhmen, të ndihmojmë në përparimin dhe mbarëvajtjen e Atdheut tonë.

Çdo shqiptar duhet të pyesë veten ç’ka bërë dhe ç’duhet të bëjë për Shqipërinë dhe Kosovën. Së bashku kemi shumë për të bërë..."

Autori

Data sheet

ISBN9789928320858
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1