Teori te Marredhenieve Nderkombetare View larger

Teori te Marredhenieve Nderkombetare

BTI0082

New product

Përshkrim i shkurtër Botimi i parë i këtij libri bashkoi versione thelbësisht të rishikuara të tyre me kapituj më të rinj mbi Feminizmin dhe Politikat e Gjelbra. Botimi i dytë shtoi një kapitull tjetër mbi Konstruktivizmin. Askujt prej njerëzve të përfshirë fillimisht në projekt nuk i kishte shkuar ndër mend se rezultati do të ishte një teksti tillë kaq i suksesshëm siç rezultoi, i cili ka gjetur përdorim të gjerë nëpër kurse pothuaj në gjithë botën.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995673635
Viti i botimit2012

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sikurse pararendësit e tij, botimi i tretë synon t'i pajisë studentët e niveleve të larta universitare dhe ata pasuniversitare me një udhërrëfyes të këndvështrimeve teorike kryesore të fushës. Fillesat e projektit gjenden në vitin 1995, në zhvillimin e një kursi të nxënies në distancë nga universiteti Deakin: versione të hershme të disa prej kapitujve u shkruan fillimisht për udhërrëfyesin e atij kursi. Megjithatë edhe botimi i tretë është përmirësuar thelbësisht. Për këtë botim, Jack Donnelly ka shkruar një kapitull të ri mbi llojet e Realizmit. Jacqui True ka prodhuar një kapitull thuajse të ri mbi Feminizmin. Kapitulli i Andrew Linklater mbi Shkollën Angleze zëvendëson atë mbi Racionalizmin me të cilin ai kontribuoi për botimin e parë dhe të dytë. Sidoqoftë, të gjithë kapitujt janë rishikuar dhe përditësuar për të pasqyruar zhvillimet në literaturë dhe për të marrë në konsideratë, aty ku gjykohet e përshtatshme, rëndësinë e 11 shtatorit për teoritë e politikës botërore.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995673635
RedaktoriAlbert Rakipi
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiTonin Beçi