Teori te Marredhenieve Nderkombetare Shiko më të madhe

Teori te Marredhenieve Nderkombetare

BTI0082

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Botimi i parë i këtij libri bashkoi versione thelbësisht të rishikuara të tyre me kapituj më të rinj mbi Feminizmin dhe Politikat e Gjelbra. Botimi i dytë shtoi një kapitull tjetër mbi Konstruktivizmin. Askujt prej njerëzve të përfshirë fillimisht në projekt nuk i kishte shkuar ndër mend se rezultati do të ishte një teksti tillë kaq i suksesshëm siç rezultoi, i cili ka gjetur përdorim të gjerë nëpër kurse pothuaj në gjithë botën.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995673635

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sikurse pararendësit e tij, botimi i tretë synon t'i pajisë studentët e niveleve të larta universitare dhe ata pasuniversitare me një udhërrëfyes të këndvështrimeve teorike kryesore të fushës. Fillesat e projektit gjenden në vitin 1995, në zhvillimin e një kursi të nxënies në distancë nga universiteti Deakin: versione të hershme të disa prej kapitujve u shkruan fillimisht për udhërrëfyesin e atij kursi. Megjithatë edhe botimi i tretë është përmirësuar thelbësisht. Për këtë botim, Jack Donnelly ka shkruar një kapitull të ri mbi llojet e Realizmit. Jacqui True ka prodhuar një kapitull thuajse të ri mbi Feminizmin. Kapitulli i Andrew Linklater mbi Shkollën Angleze zëvendëson atë mbi Racionalizmin me të cilin ai kontribuoi për botimin e parë dhe të dytë. Sidoqoftë, të gjithë kapitujt janë rishikuar dhe përditësuar për të pasqyruar zhvillimet në literaturë dhe për të marrë në konsideratë, aty ku gjykohet e përshtatshme, rëndësinë e 11 shtatorit për teoritë e politikës botërore.

Të dhëna

ISBN9789995673635
RedaktoriAlbert Rakipi
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiTonin Beçi